Ezekből a pénzekből épültek a városban a kukatároló ketrecek, a játszóterek egy része, a járdák, a padok és a fásítások. A kerületi képviselők utolérhetőbbek, mint a városgondnokság munkatársai.
Az egyéni keretek elvonásával megszűnne az a lehetőség, hogy a lakó a saját területi képviselőjét számon tudja kérni bármilyen a körzetben végzett munkáért. Minek is fordulna a képviselőjéhez, ha az legfeljebb egyetlen szavazatát tudná felajánlani egy járda megépítéséhez? Nem a lakosság érdekeit kellene figyelembe venni ilyenkor? Hiszen ezzel a szabályozással, épp azok a kisebb fejlesztések, felújítások (parkosítás, padok kihelyezése, vízelvezető létesítése, stb) maradnának el, amelyeket a lakók közvetlenül kérnek, amelyek a lakókörnyezet szépülését, otthonossá tételét segítik, ugyanakkor leamortizálódását gátolják.
Persze a keretek elvonására van a hivatkozási alap is (mert a valós indok nyilván a költségvetési lyukak betömése, illetve az, hogy más politikai erő ne juthasson semmilyen érdekérvényesítő szerephez), mégpedig, hogy a képviselői mandátumok és a képviselőket megillető jogok tekintetében nem különbözik a listás és a területi képviselő. Ezért nem fordulhat elő, hogy az egyik (a városrészi képviselő) rendelkezik, felhasználhat pénzügyi kereteket, míg a másik (a pártlistás) nem. Ez önmagában igaz is lehet. De kérdem én, a jelenlegi választási rendszer, a választási törvény nem a lakosság érdekeit hivatott képviseli azzal, hogy a lakók az általuk megválasztott képviselőt kereshetik meg gondjaikkal, problémáikkal, illetve, hogy az egyéni képviselő közvetlenül elindíthat és támogatásra terjeszthet fel egy lakossági kérésre történő fejlesztést, beruházást, felújítást, stb; illetve a meghatározott kereten belül a lakókkal történő folyamatos egyeztetéssel dönthet a kisebb munkálatok megrendeléséről? Mert ha nem, akkor egyáltalán minek szavazunk egyéni képviselőkre is? Akkor elegendő lenne nagyobb létszámú pártlistákra szavazni. És akkor már tényleg minden csak a pártokról szólna, TELJESEN eltűnne az emberi tényező. És akkor már csak a választási kampányok szlogenjeiben szerepelne majd a lakossági érdek, de a valóságban bátran el is felejthetjük...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.