Naív voltam, azt gondoltam, hogy a teljesítmény (amely mérhető) Ft-ban kiszámolható fontos ebben az országban. A saját bőrömön tanultam meg, hogy nem. Vannak ennél fontosabb dolgok is. Ilyen a feltétlen lojalitás, a behódolás (a nép egyszerű nyelvén: seggnyalásnak hívja) amely sok esetben a szakmaiatlansággal párosul, az éppen hatalmon lévő politikusok szembe dicsérése stb...
Hogy nem csak én vagyok ilyen naív, azt ma már jó pár volt igazgató, intézményvezető is tudja már. Vannak köztük jobb- és baloldaliak. Egy közös bennük. Mertek gondolkodni, és szakmai véleményüket is felvállalták. Amely természetesen nem mindig egyezett kenyéradó gazdáikéval.
Sok esetben ez az intézmények felszámolásával történt feherenfeketen.blog.hu/2010/01/05/koz_es_muvelodes jobb esetben, csak a szervezet "motorját" küldték el.
A nyáron így járt Hegedűs Ágnes is, aki 2010. október 23-án a Néprajzi Múzeumban Wlassics Gyula-díjat vehette át a közművelődésben való kiemelkedő munkásságának elismeréséül. A díjat Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár adta át.
Ezek után a nyírbátori (természetesen fideszes többségű) városi közgyűlés úgy döntött, hogy ennek a szakembernek a munkájára a továbbiakban nem tart igényt, így 2011 augusztus 1-től más vezeti a Nyírbátori Kulturális és Idegenforgalmi Kft-t.
Mit tett Hegedűs Ágnes?
"Hegedűs Ágnes 5 és fél éve dolgozott a igazgatóként azon, hogy minél többen megismerhessék Nyírbátort és attrakcióit. 2006 óta feladata a városmarketing, a turizmusfejlesztés, a közművelődés, a helyi kábeltévé és internet szolgáltatás mellett 3 városi létesítmény üzemeltetése is volt: a Kulturális központé, a Báthori Várkastélyé és a Közösségi Házé. Igazgatósága ideje alatt 19 pályázatuk nyert, amelyek megvalósításai folyamatban vannak. A városban lezajlott fejlesztések sorából kiemelkedik a néhány hónapja befejeződött, Máriapócsot és Nyírbátort érintő, több mint 3,5 milliárdos Hit és Egészség projekt, melynek keretében megújult a nyírbátori belváros, a Minorita templom és a református templom. A helyi Sárkány fürdő fejlesztése, valamint a Várostörténeti sétány kialakítása is a projekt része volt.
A Nyírbátori Zenei Napok szervezése szintén Hegedűs Ágnes nevéhez fűződik. A 13 ezer lakosú városban az elmúlt években jelentősen nőtt a vendégforgalom, tavaly 110 ezer turista látogatott a városba." www.turizmusonline.hu/aktualis/cikk/valtozas_nyirbatorban
Érdekes, hogy még az egyházakat is bevonta a pályázatokba, velük is jó kapcsolatot ápolt. mult-kor.hu/20110427_leonardo_talalmanyai_nyirbatorban
Ja, hogy az elnyert pályázati forrásokat forintosítani is tudnánk, és láthatnánk, hogy mennyivel több pénz jutott egy nyírbátori polgárnak (remélhetőleg helyi beszállítókkal dolgoztak), mint egy budapesti, vagy székesfehérvári polgárnak?
Egy sikeres vezető után mennyivel jut több majd a Nyírbátoriaknak? Vagy talán mégis kevesebb lesz? És ki meri ezt felvetni a helyi fidesz erős emberének?
www.nol.hu/belfold/20110827-szocs_geza_kituntette__a_fidesz_szamuzte
Miért jutott ez most ősszel eszembe? Mert a szombathelyi kulturális életet is átszervezik, megszüntetik az MMIK-át, ahol rengeteget tanultak a Berzsenyisek a népművelésről.
www.alon.hu/az-agora-es-mas-szombathelyi-kulturalis-intezmenyek-atalakulasarol
Ja, jut eszembe, a szakma által kidolgozott, a köztisztviselők teljesítményét mérhetővé tevő TÉR rendszer bevezetését a fidesz kormány első intézkedései között tette semmissé. Majd jöttek a kormánytisztviselők...
Mikor lesz fontos Magyarországon a teljesítmény, a munka kedves miniszterelnök úr? Becsüljük meg a munkát! - mondtad. Kérlek, kezd már el végre!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.